Mūsdienīgas apkures risinājumi.

Cik vien ilgi ir dzīvojuši cilvēki, tik ilgi ir pastāvējusi problēma — kā sasildīties un nodrošināt nepieciešamo siltumu mājoklī.

Drukāt
PDF

Elektriskie katli

Elektroenerģija ir plaši pieejama un pašreiz ir grūti iedomāties dzīvi bez tās. Ērtums, drošība, ekoloģija – būtiski argumenti tiem, kuri domā par apkures veida izvēli. Bez tam elektriskās ierīces raksturo estētisks dizains un augsts lietderības koeficients. Īpaši populārs ir centrālās apkures veids, kur apkures sistēmā ir tradicionālie vai plākšņu radiatori, ar kuriem elektriskais katls veiksmīgi darbojas. Kapitālieguldījumi elektriskā katla uzstādīšanai ir ievērojami zemāki, nekā citiem siltuma avotiem. Gāzes vai dīzeļdegvielas katlu izmaksas ir augstākas, kas saistītas ar dūmvada, katlu telpas un papildus rezervuāru ierīkošanu. Elektriskā apkures katli ir vispiemērotākais risinājums galvenokārt objektos, kur nav pieejama gāze kā arī būvēs, kuras izmanto periodiski, piemēram, vasaras mājās, darbnīcās, veikalos.


Moderni elektriskie katli ir aprīkoti ar elektronisku vadību, pateicoties kurai ierīce strādā automātiskā režīmā. Atkarībā no siltuma nepieciešamības optimāli tiek izvēlēta apsildes jauda. Citu jaudas pakāpju ieslēgšanās notiek pateicoties drošiem un klusiem pusvadītāju elementiem. Pilnu siltuma komfortu un ekonomisku elektroenerģijas patēriņu apkurināmajā telpā nodrošina telpas programmējamais temperatūras regulators un termostatiskie vārsti. Ekonomiskums vēl izpaužas arī elektrisko katlu samērīgajā vienkāršībā un ekspluatācijas drošībā. Tiem nav nepieciešams veikt ikgadējos obligātos profilaktiskos pasākumus atšķirībā no gāzes un dīzeļdegvielas katliem. 

Galvenās elektriskā katla priekšrocības ir:

  • zemas ieguldījumu izmaksas;
  • nav nepieciešami papildus dūmvads, gāzes vai karstā ūdens cauruļvadi;
  • nav nepieciešamas papildus palīgtelpas un katlu telpas;
  • estētiskais izskats un mazie gabarīta izmēri ļauj uzstādīt ūdens sildītāju jebkurā vietā;
  • neliels svars un izmēri;
  • vienkārša un droša montāža, ekspluatācija un apkope.

Plašs pielietojumu spektrs

Elektriskie katli var darboties kā patstāvīgs vai papildus, alternatīvs siltuma avots. Darbojoties kopā ar gāzes vai dīzeļdegvielas katlu, siltumsūkni, cieto kurināmo katlu vai granulu katlu. Elektriskie katli var darboties ar atvieglotu tarifu (zemas ekspluatācijas izmaksas). Plaši pielieto kopīgu elektriskā katla un katla ar cieto kurināmo darba sistēmu. Elektriskie katli ir neaizstājami gadījumos, kad objektā nedrīkst izmantot atklātu liesmu, piemēram, degvielas uzpildes stacijās.